Teknoloji

Youtube ile Nasıl Para Kazanılıyor

Youtube hesabınız üzerinden sizde para kazanabilirsiniz. Bunun için öncelikle yapmanız gereken şey sisteme ortak olmayı onaylamanızdır. Bu da sizin içeriklerinize Google’ın reklam alabilmesine izin vermeniz anlamına gelmektedir. Tabii reklam alabilmek için sayfalarınızın ve hesabınızın ilgi uyandırıcı olması gerekmektedir. Videolarınızın altına ne tür reklamlara yer vermek istediğinizi seçebilir ilgi alanınıza giren videolarla markaları özdeşleştirerek başarı elde edebilirsiniz. Hazırladığınız video bir kravatın nasıl bağlanacağını anlatacaksa reklam videoları kesinlikle sonuna kadar seyredilecektir. Bu aşamada verdiğiniz hizmetin ne kadar işe yarayacağı önem kazanmaktadır.

İzlenmek İstenen İçerikler Hazırlama Becerileri

 • Bu aşamada mutlaka orijinal bir fikir bulmanız gerekmektedir. Kopya içerikler seyirci üzerinde istenen etkiyi yaratmayacaktır. Örneğin yabancı dil ile ilgilenen birinin ilgisini web sitesi tercümesi konusu çekebilir. Bu konuda deneyimli kişilerle yapılacak kısa bir röportaj başında hangi reklam olursa olsun merakla beklenecektir.
 • İnternet üzerindeki dikkat süresinin 15 saniye ile sınırlı olduğunu unutmadan mesajlarınızı baştan vermeniz videonuzun ilgi çekmesi için yeterince önemli bir seçenek oluşturacaktır.
 • Youtube videolarınız ile gelir elde etmek için bir içerik dizisi üretmeniz ve her bir dizinin seyredilmesi için merak oluşturacak bir son bölüm oluşturmanız yararlı olacaktır. Hazırladığınız bir tercüme bürosu günlük çalışma rutini dizisine heyecanlı bir iş ortamı ve her bir işin sonunda yaşanan gurur tablosunu eklemeniz bir sonraki videonun da izlenmesini sağlayacaktır.

Youtube videoların en çok izlendiği platformlar arasında açık ara ilk sırada yer almaktadır. İsmini gizli tutan ve sadece boş zamanlarda hazırladığı videolar ile para kazanan kişiler olduğu da bilinmektedir. https://www.bogazicitercume.com.tr/web-sitesi-tercumesi yardımıyla siz de orijinal önerilin yer aldığı makaleleri okuyarak işin en temelinde yatan ipuçlarına sahip olabilirsiniz. Gerisi sizin yaratıcılığınıza kalmış.

Article written by Ugur

Fenerbahçeli, İnternet Reklamcısı, Anarşist bir yapıya sahip. Atatürkçü düşünen. Sosyalist. Falan Filan..

This Post Has 17 Comments

 1. Fatih

  Bu tür paylaşımları okumak beni mutlu ediyor. Ellerine sağlık

 2. Destekçi

  yıllarca web site adsense’den para kazandım fakat işin video tarafına bir türlü değinemedim. Bakalım inş yakın zaman içerisinde bende başlıcam, teşekkürler bu güzel yazıyı bizlerle paylaştığınız için.

 3. Serkan

  Açıklayıcı bir anlatım olmuş teşekkürler

 4. Ahmet

  açıklayıcı ve güzel anlatım olmuş teşekkürler, özgün ve dikkat çeken video yükleyenler kazanıyor işte.

 5. jet

  Açıklayıcı ve iyi bir makale olmuş eline sağlık böyle makaleler sayesinde bir bilgi daha ögrenmiş oluyoruz teşekkürler.

 6. Nedio

  Bende bunu merak ediyordum herkez youtuber olmuş ben neden olamayayım sizce olabilir miyim?

 7. Kafacı

  Youtube artık patlama noktasında ve bilinçli kullanıcılar güzel para kazanabilir, güzel paylaşım olmuş tebrikler.

 8. melik mehmetsoylu

  son zamanlarda her kez yutub den para kazanmak için çok yüklenmişler yutuba

 9. Mert

  Bu yazı ile birlikte bir yerlerden başlamak lazım. Ellerinize sağlık 🙂

 10. Gökhan Hayırtaş

  internetten para kazanmak şuan çok zor yani sermayesiz zorlaştı bu işler bence 🙂

 11. yasar

  Teşekkürler hocam bilmeyenler için faydalı bilgiler var özellikle 2.maddenin çok faydası var bu işe girişecek olanlar değerlendirsin derim

 12. Beta

  Insan yaziyi okuduktan sonra youtube isine girmeye heves ediyor, birde o youtuber hayatlarini gorunce aniden bir kamera ile baslayasim var 🙂

 13. Enes

  Sosyal medya son zamanlarda cidden kazandırıyor. Beğeni kazan

 14. Enes

  para kazanmak bu devirde artık çok kolay.

 15. umut kaan

  Youtube dan para kazanmak ek gelir olarak değil de ana iş olarak düşünüldüğünde gerçekleşebilecek bir türdedir. Çok aşırı yoğunlaşmadan maalesef bir gelir beklemek imkansız denecek seviyededir.

 16. ali çerçi

  yutup kazara kazanmak gerçekten baya bir rekabeti artı sanırım

 17. mahmut esat

  Bayadır merak ettiğim konuydu okuyunca baya şaşırdım teşekkür ederim.

Bir cevap yazın