Düşüncelerim

Kişisel Site Olmuş Genel Eve Benzer Site

Evet başlık biraz karışık oldu farkındayım. Bu domaini yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum. Bazen portföy, bazen saçmalamalar, bazende insanların işine yarayacak bilgilerle barındıran site oldu bu zamana kadar. Ama karar verdim artık bu site kişisel saçmalamalarımın yer aldığı bir site olacak. O KADAR!..
Bakıyorum da etrafıma kişisel site diye pek bir şey kalmamış. Herkes oradan buradan çaldığı kopya içerikle sitesini yürütüyor. Be kardeşim isminle bir domain almışsın iyi hoş güzelde senin yazmadığın bir teknoloji içeriğinin, bir tasarımın warezi, bir programın yeni sürümü yada ona benzer şeylerin sitende ne işi var? Bir şeyi tanıtıyorsan eyvallah, ilgili olduğun bir konuysa da eyvallah ama oradan buradan aldığınız saçma sapan içerikle doldurmayın sitenizi.

Şuan girdiğiniz 10 kişisel siteden 8 tanesinde saçma sapan içerikler var ve hala sitelerine kişisel site diyebilme cesaretine sahipler. Kusura bakma ama o tarz sitelerin genel evden farkı yok benim gözümde.

Hangi içeriğin girdiği, çıktığı belli olmayan bir siteye nasıl kişisel site diyebiliyoruz? Evet ”bir zamanlar bu sitedeki içeriklerinde ne olduğu belli değildi” diyenler olacaktır takip edenlerden. Ama bu zamana kadar bu domain üzerine yazılmış tüm yazıların doğrudan yada dolaylı olarak benimle ilgili olduğunu belirtmek isterim. Ama bunu biraz daha sınırlayıp sadece kişisel yazılarımı yazmaya karar verdim. Dolaylı değil, direkt benimle ilgili konuları bulabileceksiniz artık. Bu düşüncemde kesin kararlıyım çünkü; artık çok sıktı kişisel site görünüp girenin çıkanın belli olmadığı siteler.

Belki bu düşüncelerim yanlış, isteyen istediği içeriği sitesine ekleyebilir hit kazanmak için ama ben o site sahiplerinden olmayacağım.

Saygılar ve Sevgiler
Uğur KESER

Article written by Ugur

Fenerbahçeli, İnternet Reklamcısı, Anarşist bir yapıya sahip. Atatürkçü düşünen. Sosyalist. Falan Filan..

This Post Has 16 Comments

 1. Mesut

  Kesinlikle katılıyorum ne ararsan bulabileceğin 🙂 hatta bulduğunu sandığın siteler mevcut. Tabiri caiz ise sizinde dediğiniz gibi Genel eve benzemiş bir site

 2. Ali Berk

  Tabiri çok beğendim. Aslında çok anlamsız ama bir o kadarda anlamlı bir betimleme olmuş. Güzel yazı 🙂

 3. Girişimci Bey

  Güzel tespit, kişisel site adı üzerinde o kişinin bilgi, ilgi ve tecrübelerinden damlatıp akıttığı okunası içerikler bütünüdür. Bu prim yapar diye yazılan, rastgele o günkü ruh haline bir konuda yazmak için yazılmış yazılardan veya satın alınmış makalelerden alınmış bir yazı dünyası elbette genel eve doğru gidecektir.
  Her iş gibi blog yazarlığı için de kişisel blog iş planı ile ne, nasıl, ne zamanlarda içerik girilecek ve nasıl tanıtılacak gibi detaylar planlanmalıdır.

 4. Ahmet Yerli

  Başlık yaratıcı olmuş çuk diye oturmuş tebrik ederim 😀 😀

 5. Deniz

  ilginc bir baslık 😀 süpersiniz

 6. Engin

  Blog yazmaya karar vermek başka sonra içerisinde ne olacağına karar vermek başka dert 🙂 Ben de kişisel olarak bu sıkıntıyı yaşadım ama sanırım benim blogdan anladığım yararlı bulduğum bilgiyi araştırıp en ince detayına kadar paylaşma. Kendi bloguma kişisel blog diyorum ama tam olarak bu mudur emin de değilim 🙂

 7. ayşenur mert

  “Belki bu düşüncelerim yanlış, isteyen istediği içeriği sitesine ekleyebilir hit kazanmak için ama ben o site sahiplerinden olmayacağım.”
  Helal sana. Gerçekten bu tür sitelerin tamamen silinmesi gerekir!!

 8. Yazılımcı

  GÜzel Adlandırma dostum emeğine sağlık 🙂

 9. Abidik

  Kesinlikle düşüncelerime tercüman olmuşsun.

 10. Semih Tandır

  Amaç hayatını, dünyanı paylaşmak olmalı. ama o şekilde site kuranların büyük çoğunluğu hit çekmek için site açmak olduğu için böyle sonuçlar ortaya çıkıyor. Aslında geneline bakarsan da hepsi hüsranla sonuçlanıyor. Uzman olmadığı o kadar çok alanda yazı yazmaya çalışınca başarı hayal oluyor.

 11. Kamil Şen

  Siteler ile ilgili tabir çok yerinde ve güzel olmuş. Sonuna kadar katılıyorum 🙂 Herkes ne iş yaptığını bilmeli

 12. Can YİĞİTEROL

  Kesinlikle düşüncelerinize bire bir katılıyorum o siteler yıllanmış genel ev oldu 🙁

 13. enes

  Güzel tespitlerde bulunmuşsunuz 🙂 Hakikaten öyle kimi siteler..

Bir cevap yazın