İnternet

İnternetten Sermayesiz Para Kazanmak

Sermaye olmadan internet üzerinden kazanç sağlamak için en uygun yöntem blog yazmaktır. Blog yazmak için herhangi bir yetenek sahibi olmanıza gerek yoktur. Sonuçta belli bir konu hakkında mutlak bilgi sahibi olmanız yeterlidir. Belki çok güzel yemekler yapıyor, belki de futbol ile aranız çok iyidir. Blogları web sitelerinden farklı kılan yanları kişisel olmalarıdır. Blog yazarları hâkim oldukları konular hakkında ya da araştırmalar yaparak çeşitli konularda düşüncelerini yazıya dökerler.
Blog yazarak internetten para kazanmak için sermayeye ihtiyacınız yoktur. Dilerseniz bedava hizmet veren blog servisleri üzerinden blog oluşturabilirsiniz. Eğer işi biraz daha ileriye taşımak istiyorsanız 40TL gibi küçük bir bütçe ile profesyonel bir blog sitesi kurabilirsiniz.

Dünya geneline şöyle bir baktığımızda blog yazarak internetten para kazanan milyonlarca insan olduğunu görüyoruz. Belki hepsi çok iyi rakamlar kazanmıyor olabilir, ancak işini ciddiye alan gerçekten iyi rakamlara ulaşıyor. İnternetten para kazanma yolları arasında en yaygın olan bu yöntemle ne kadar para kazanabileceğinizi merak ettiğinizi biliyorum. Bu bloğunuzun içeriği ve harcayacağınız emek ile orantılıdır. Klasik ticaret anlayışındaki mantık internet ortamında da geçerlidir. İşe koyulmadan önce hangi yöntem ile kazanç elde etmek istediğinizi ve ne konuda blog yazacağınızı araştırmalar ile belirlemelisiniz. Eğer hâkim olduğunuz konular varsa bunlar üzerinde durmalısınız. Sonuçta hazırlayacağınız bloğun içeriğini zenginleştirmek için düzenli olarak makale yazmanız gerekecektir. Tam olarak hâkim olmadığınız alanlarda yapacağınız araştırmalar ile makale yazabilirseniz, ancak bu sizi zorlayacaktır. Bilgi sahibi olduğunuz alanlarda makale yazmak ve fikirlerinizi paylaşmak hem size keyif verecek hem de yazarak para kazanma şansına sahip olacaksınız. Blogların kişisel olmaları haricinde bir diğer özelliği ise sürekli güncel olmaları ve taze bilgiler sunmalarınız.
Blog yazarak internetten para kazanmak için sabırlı olmanız gerekir. 2-3 ay gibi bir süre geçtikten sonra belli bir oranda bloğunuzda gelir elde etmeye başlarsınız. Daha sonrasında işler biraz daha hızlanır ve kendiliğinden gelişmeye başlar. Sonuçta para kazandıkça motivasyonunuz artacak ve daha özenli bir şekilde çalışmaya başlayacaksınız. Profesyonel bir blog size ömür boyu para kazandırabilir. Kısacası blog yazarak internetten para kazanmak üç günlük bir heves olmamalıdır. Düzenli bir gelire ulaşmak belli bir süre gerektiriyor olsa bile sıkılmadan çalışmak ve inatçı olmak gerekir. Pek çok kişi bir hevesle blog yazmaya başlıyor ve kısa sürede sıkıldığı için bırakıyor. Başkalarının emri altında çalışmak sanırım hoşlarına gidiyor. Sonuçta belli bir sürede tam olarak oturacak olan bir proje üzerinde çalışıyorsunuz. Yani blog yazarak internetten pazara kazanmak kısa süreli getirisi olan bir iş değildir. Düzenli gelir sağlar ve ciddi bir çalışma gerektirir.

Article written by Ugur

Fenerbahçeli, İnternet Reklamcısı, Anarşist bir yapıya sahip. Atatürkçü düşünen. Sosyalist. Falan Filan..

This Post Has 22 Comments

 1. Talha Doğan

  sermayesiz para kazanmak zor gibi bu zamanda internetten bile olsa biraz sermaye koymak lazım.

 2. Onur

  Son GÜnlerde gördügüm nadir yazılardan olmuş . internette sermayesiz para kazanmak biraz zor .

 3. Behlül

  Uzun süredir bu konuda araştırmalar yapıyordum. Fakat ihtiyacımı karşılayacak nitelikte değildi. Bu yüzden bu yazı bana ilaç gibi geldi, gerçekten çok teşekkürler.

 4. Erol Erdoğan

  En yeni filmleri hızlı bir şekilde izleyebilirsiniz. Türkiye’de online film izlemeye yeni bir boyut getirdik. Hd film izlemenin tadını çıkartın.

 5. bora

  Yazı için teşekkürler.Şuanda en masrafsız olarak internette para kazanma makale yazmaktır.Günlük olarak 50-100Tl arası kazandırabilmektedir…

 6. Eren ORHAN

  Faydalı bir paylaşım. Eğer iyi olduğunuz bir yeteneğiniz varsa ufak yatırımlarla güzel paralar kazanılabilinir.

 7. Topçu

  İnternetten iyi para kazanmanın yolu iyi bir websitesi aylık 50-60 en az trafik ve reklamdır.

 8. Ankaralı

  İnternetten sermayesiz para kazanmak çok kolaydır. Örneğin makale satıyorum sermayesiz emekle yapılan bir iş. Oldukçada güzel kazanıyorum

 9. Alperen Pektaş

  Daha önce bir çok siteden okudum yazıyı ama sizinki gibi göremedim teşekkürler yazınız için

 10. Hıdır

  Bu kadar kolay görünebilir ancak. uzun bir yol. Buna ek iş demek daha mantıklı olabilir. Günde 4-5 makale yazacak kadar vakit ayırabilirsek ve özgün konuları özgün şekilde doldurabilirsek evet blog mantıklı.

 11. Yasin

  çok teşekkurler faydalı bir paylaşım gerçekten

 12. Umit

  Vermeden almak Allaha mahsustur sermayesiz kazancın olabileceğini olsa da tatmin edeceğine inanmıyorum.

 13. Ömür

  İnternetten para kazanmak yıllardır aranıpta bulunamayan hazine. Her araştırmada her denemede mutlaka duvara toslayacağınız son durak!

 14. Enes Abdülkadir

  bence evde oturanlar için gerçekten kolay para kazanma yöntemi.

 15. Serkan

  Vakit değernlendirmek ve para kazanmak isteyenler için güzel bir yazı olmuş.

 16. Serhat

  İnternetten para kazanmanın bir çok yolu var fakat çoğu kişinin güvensizliği yüzünden internet ortamından para kazanma sistemleri ilerleyemiyor.

 17. Beyto

  Gerekli çalışma yapıldıktan sonra gelir elde etmek fazla zor değil. Ama o ilk adımı atmak önemli.

 18. poyraz

  gerçekten güzel yorumlanmış ama her iş gibi sermayesiz para kazanmak oldukça zor birşeydir bu yazı herkeze yardımcı olur umarım tşkler.

 19. Ayşe Nur

  Teşekkür ederim tavsiyelerinizi dikkate alarak internette para kazanmayı deneyecem.

 20. Emre Gürses

  Sermayesiz iş fikirleri yeni başlayanlar için ideal tercihlerdir. Sonuçta risk az ve tecrübe kazanırsınız. Paylaşım güzel. Teşekkür ederim.

 21. Kardelen Gul

  Faydalı bir yazı olmuş teşekkürler paylaşım için.

 22. Fidan

  Aylık 5000 tl kazanan arkadaşlarımı biliyorum. Ev hanımları için özellikle oldukça faydalı tavsiye edilir.

Bir cevap yazın